تبلیغات
انجمن تئاترسازمان بسیج هنرمندان استان مازندران - کارگاه نمایش نامه «شصت روز از ایده تا اثر» در مازندران برگزار ش

کارگاه نمایش نامه «شصت روز از ایده تا اثر» در مازندران برگزار ش

10:57:14 استان ها تعداد بازدید :94 پرینت
کارگاه نمایش نامه «شصت روز از ایده تا اثر» در مازندران برگزار شد

به گزارش دریافتی سایت نسخه هنر؛

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران از برگزاری  کارگاه نمایش نامه «شصت روز از ایده تا اثر» با حضور  سید حسین فدایی حسین، از  پنجم آبان ماه  به مدت سه روز  در ساری خبر داد.

یاسر محمودی برنتی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران گفت: کارگاه نمایش نامه «شصت روز از ایده تا اثر» با سید حسین فدایی حسین نویسنده و پژوهشگر تئاتر کشور از پنجم آبان ماه به مدت سه روز در سالن کنفرانس حوزه هنری در ساری برگزار شد .

وی افزود: در این کارگاه فرا گیران در سه رده سنی نوآموزان نمایش، کارگردانان نمایشی و نویسندگان فعال استان حضور پیدا کردند و به فراگیری مطالبی در رابطه با آغاز روند نوشتن «ایده‌یابی»، موضوع، پیام و هدف، خلق شخصیت، توسعه‏ ی شخصیت، تضاد و کشمکش، مکان نمایش، زمان نمایش، طرح و خلاصه‏ ی نمایش نامه، دیالوگ و گفتار نمایشی، دستورات اجرایی، ایجاد شرایط نوشتن، شروع، میانه و پایان، پیش‌نویس اول، بازنویسی نمایش نامه پرداختند.

محمودی برنتی با ارایه این مطلب که این دوره در دو نوبت صبح و ظهر برگزار شد ادامه داد: این کار گاه از سری برنامه های رسمی دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری مازندران استکه اولین دوره آن با حضور خوب هنرمندان استان برگزار شد و امید آن است که با برگزاری اینگونه کارگاه ها بتوانیم کام مثبتی در تولید نمایش استان برداریم .

موضوع: اخبار news، برچسب ها: کارگاه نمایش نامه «شصت روز از ایده تا اثر» در مازندران برگزار ش،
ادامه مطلب
[ شنبه 8 آبان 1395 ] [ 11:11 ق.ظ ] [ حمیدرضا گل محمدی تواندشتی ]